Czy wiesz czym jest zegar narządów? Nasze ciała, każdego z nas – zarówno przesiadującego całymi nocami, jak i wielbiciela wczesnych pobudek, funkcjonują w biologicznym rytmie pracy naszych narządów wewnętrznych.
Jeżeli spojrzymy na siebie z otwartością i czułością, spróbujemy nawet małymi krokami przybliżyć się do naturalnego rytmu, doświadczymy lepszego samopoczucia i harmonijnej energii. Jeśli wydaje Ci się to zbyt trudne, nie musisz od razu zgłębiać pracy całego zegara narządów, jednak kilka z aspektów jego funkcjonowania pomoże Ci zsynchronizować swoje ciało z jego naturalnymi potrzebami. Dzięki temu jesteśmy w stanie się szybciej regenerować i po prostu sprawniej i lepiej funkcjonować. Nie jest to proste, i na początku może wydawać się przerażające np. chodzenie spać przed 23 a najlepiej to tak naprawdę po 21. Jeśli nasz organizm jest w naprawdę kiepskim stanie, warto jednak spróbować.
Oto kilka przykładów, które warto wcielić w życie:
- kładzenie się spać przed 21.oo – miedzy godziną 21.oo a 23.oo maksimum energetyczne ma Potrójny Ogrzewacz, odpowiadający za cały nasz metabolizm – kiedy chcemy naładować akumulatory nie ma lepszej drogi, niż udanie się do łóżka przed 21.oo, ponieważ wtedy najlepiej się zregenerujemy, usprawnimy nasze trawienie i układ odpornościowy!
- jedzenie śniadania miedzy 7.oo a 9.oo rano – nasz żołądek osiąga wtedy swoje maksimum, mamy więc super okazję na idealne strawienie śniadania, a co za tym idzie, największą szansę, że zasilimy nasz organizm największą ilością substancji odżywczych
- relaks, leżenie „na wątróbkę” w godzinach 13.oo-15.oo, nawet przez 15-20 minut, kiedy to nasza wątroba jest w swoim minimum energetycznym, i bardzo potrzebuje regeneracji. Leżąca pozycja, na plecach bardzo jest wskazana!
Zachęcam do zapoznania się z rytmem naszych narządów wewnętrznych! Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni jak może ułatwić to życie 🙂